Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

„Kozice” opanowują grań - Hoka One One Speedgoat 3 już w sprzedaży!

 

opublikowano: 02/04/2019

Hoka One One to amerykańsko - francuski brand znany w świecie biegaczy z produkcji butów z grubą podeszwą, a co za tym idzie - z  dużą amortyzacją. Sezon wiosna & lato 2019 obfituje w kilka nowości. W sprzedaży pojawiły się odświeżone wersje znanych i cenionych modeli, m.in. Arahi 3, Challenger ATR 5, Mach 2 oraz długo wyczekiwanego przez miłośników biegania terenowego Speedgoat 3. Jakie zmiany nastąpiły w popularnej „kozicy”?

Speedgoat jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym modelem wśród całej oferty marki. To but stworzony do pokonywania długich dystansów w ciężkim, technicznym terenie, dedykowany biegom górskich, a przez niektórych wykorzystywany także podczas trekkingu. Od początku marca trzecią odsłonę popularnej „kozicy” znaleźć można na sklepowych półkach w sieciach Sklep Biegacza, Dot Sport i 4Faces, a także w sklepach Natural Born Runners oraz Napieraj.

HOKA ONE ONE Ws Speedgoat 3 Paisley Purple Ebony

Czym charakteryzuje się Speedgoat 3?

W najnowszych „kozicach” nie zabrakło charakterystycznych dla marka Hoka One One technologii. Dzięki aktywnej ramie stopa nie leży na powierzchni podeszwy, lecz jest w niej zagłębiona, podobnie jak w fotelu kubełkowym w samochodzie rajdowym. Dlaczego? Niewątpliwie po to, by zwiększyć stabilność w zależności od kształtu stopy i stylu biegania, bez konieczności stosowania zwiększających wagę dodatków. Specjalny układ śródpodeszwy Meta-Rocker  zaprojektowany został z niewielką różnicą w kołysce między piętą a palcami (5 mm), co tworzy  unikalny efekt podparcia, ułatwiając poprawne stawianie stóp w czasie biegu. Funkcja ta wspomaga naturalne zdolności biegacza - ułatwia efektywne i płynne przejście od uderzenia o podłoże do ponownego wybicia z palców. Jak we wszystkich propozycjach Hoka One One, stosunkowo gruba warstwa pianki EVA w podeszwie środkowej zapewnia dużą amortyzację, a co za tym idzie podczas biegu na długich dystansach, mięśnie są mniej zmęczone. Dzięki zastosowanej podeszwie Vibram® Megagripz 5-mm bieżnikiem but zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża - zarówno na suchej, jak i mokrej skale, a także na szutrach oraz na błocie. 

HOKA ONE ONE Ws Speedgoat 3 Seaport Medieval Blue

Elementy typowe dla marki oraz wcześniejszych wersjach Speedgoata już znamy, co się natomiast zmieniło?

Celem lepszego zabezpieczenia przed uszkodzeniami i rozdarciami siateczki poprawiono otok z tworzywa TPU w dolnej części cholewki. W rejonie śródstopia wzmocniono konstrukcję trzymania stopy, dzięki której nie przesuwa się ona do przodu na zbiegach. Język buta został częściowo zintegrowany z cholewką, dzięki czemu przestał się przesuwać podczas biegu. 

To jednak nie koniec nowości jeśli chodzi o Speedgoata. W sprzedaży pojawiła się jego alternatywna wersja - Speedgoat 3 WP! Materiał cholewki wykonany został w nim techniką Rip-Stop. Jej siatkowa faktura  zapobiega rozrywaniu się materiału po rozcięciu lub uszkodzeniu. A co najważniejsze, model wyposażony został w autorską membranę SKYSHELL™, gwarantującą wodoodporność i wysoki stopień oddychalności.  

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy