Zaloguj się:

lub  
 
 

Jakie buty sportowe wybrać?

 

opublikowano: 10/05/2017

Któż z nas nie zastanawiał się choć raz nad pytaniem: „Jakie buty sportowe wybrać?”. Chęć prowadzenia aktywnego trybu życia wymaga od nas odpowiedniego przygotowania, a w związku z tym także zakupu właściwego obuwia, które zapewni oczekiwaną amortyzację, ale i wygodę. Jak się przygotować do zakupu?

Co wiedzieć przed zakupem?

Zanim zdecydujesz się na zainwestowanie pieniędzy w obuwie sportowe – sprawdź dokładnie poszczególne modele. Warto zdać sobie sprawę, że wybór odpowiedniego obuwia sportowego wpływa na komfort rozrywki a także zmniejsza ryzyko bolesnych kontuzji. Właśnie z tego powodu musisz zwrócić uwagę na tę kwestię i dokonać przemyślanego wyboru. Nie bez znaczenia jest też rozmiar obuwia, który powinien być większy o pół centymetra od rzeczywistego rozmiaru. Jeśli jednak biegasz na krótkie dystanse – wiedz, że im mniej luzu w środku, tym lepiej dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa. Dla pewności możesz dokonać pomiarów, aby z powodzeniem wybrać obuwie sportowe we właściwym rozmiarze.

Przeznaczenie obuwia i kwestia podbicia

Sportowe obuwie musisz wybrać w zależności od jego przeznaczenia. Jeśli Twoje treningi odbywają się głównie na twardych nawierzchniach takich jak asfalt czy chodnik – wybierz obuwie, które zagwarantuje Ci dobrą amortyzację i uchroni przed kontuzjami takie jak buty Jordan B. Fly. Jeśli szukasz butów odpowiednich do gry w koszykówkę i biegania to warto się nimi zainteresować.

Jordan B Fly2

Przede wszystkim ten model obuwia sportowego wyróżnia elastyczna, tkana cholewka i niebywała lekkość, dzięki czemu prawie nie poczujesz, że masz je na sobie. Ta lekkość będzie dla Ciebie szczególnie ważna podczas biegów długodystansowych lub zawodów sportowych. Dodatkową korzyścią jest doskonała przyczepność ze względu na starannie opracowaną podeszwę, której bieżnikowany wzór nieco przypomina słynne korki. Natomiast specjalna technologia w postaci poduszki Zoom Air zadba o Twoją wygodę i zapewni Ci bardzo dobrą amortyzację w ruchu.

Kupując buty sportowe zwróć uwagę na podbicie. Normalne podbicie rozpoznasz z łatwością po dodatkowych systemach stabilizujących, które zostały stworzone po to, aby minimalizować wstrząsy podczas biegania lub innych sportowych aktywności. Nierzadko cechą charakterystyczną butów z normalnym podbiciem są dwa rodzaje tworzywa wykorzystanego do produkcji podeszwy. Wkładka usztywniająca obuwie od wewnątrz to również bardzo pomocna wskazówka, szczególnie dla osób kupujących swoje pierwsze obuwie sportowe.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy