Zaloguj się:

lub  
 
 

Jaki sprzęt warto mieć w domowej siłowni?

 

opublikowano: 28/04/2017

Nie każdy może sobie pozwolić na trening w klubie fitness lub profesjonalnej siłowni. Najczęstszym problemem jest brak odpowiedniej ilości wolnego czasu. Wiele osób może też odstraszać wysoka cena karnetu. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest trening we własnym mieszkaniu. Zorganizowanie domowej mini siłowni nie jest czyś bardzo skomplikowanym. Wystarczy zakupić kilka najbardziej niezbędnych urządzeń treningowych, oraz posiadać miejsce na nie...

sprzet w domowej silowni

Przed wybraniem się na zakupy należy wcześniej dokładnie przemyśleć, jaki jest główny cel treningu, czyli inaczej mówiąc, jaki efekt dzięki ćwiczeniom chcemy osiągnąć. Jest to dość ważne, ponieważ innego sprzętu używa się na przykład w czasie treningu siłowego a innego w czasie treningu kardio. Dlatego na samym początku warto opracować plan ćwiczeń a potem konsekwentnie go realizować.

Skakanka

Skakanka to bardzo prosty, ale również bardzo skuteczny przyrząd do ćwiczeń. Idealnie się nadaje do treningu kardio. Używanie skakanki jest świetnym sposobem na spalenie zbędnych kalorii oraz poprawę kondycji fizycznej. Używanie skakanki nie jest łatwe, ale pozwala uzyskać dość szybko zauważalne rezultaty. 

Rower magnetyczny

Rower magnetyczny jest nowoczesną wersją popularnego rowerka treningowego. Urządzenie to doskonale sprawdza się w czasie treningu kardio oraz treningu interwałowego. Te nowoczesne maszyny do ćwiczeń posiadające wiele opcji poprawiających komfort oraz efektywność ćwiczeń. Obecnie prawie każdy rower magnetyczny ma zaprogramowane plany treningowe o różnej intensywności.

Hantle

Hantle powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni. Sprawdzają się zarówno w czasie intensywnego treningu kardio, jaki i treningu siłowego. Osoby pragnące spalić tkankę tłuszczową powinny wykonywać jak największą ilość powtórzeń z niewielkim obciążeniem. Natomiast osoby, które pracują nad masą powinny używać jak największych obciążeń.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń, przede wszystkim zapobiega ślizganiu się po podłożu. W czasie ćwiczeń bardzo ważna jest stabilna pozycja, utrata równowagi może zakończyć się groźną kontuzją.  Podnosi ona również znacznie komfort ćwiczeń zwłaszcza tych wykonywanych w pozycji leżącej lub półleżącej. Mata do ćwiczeń powinna być jedną z pierwszych rzeczy zakupionych do domowej siłowni. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy