Zaloguj się:

lub  
 
 

Jak skutecznie mierzyć swoje osiągi na rowerze? Sprawdź liczniki rowerowe.

 

opublikowano: 20/08/2019

Jazda na rowerze to bardzo popularna dyscyplina sportu, sposób na spędzanie czasu wolnego oraz pomysł na trening. Właściwie nie ma osoby, która na jakimś etapie swojego życia nie zetknęła się z jednośladem. Warto swoją przygodę z rowerem kontynuować a motywację do zaprzyjaźnienia się z takim sposobem poruszania się możemy znaleźć dzięki analizowaniu swoich rowerowych dokonań i wyników. Jazda na rowerze to dobra dyscyplina sportu dla osób, które lubią elektroniczne gadżety. Tutaj niezbędnym elementu roweru jest licznik rowerowy.

gowne osiagi rowerowe jak mierzyc

Liczniki o różnym stopniu zaawansowania

Licznik rowerowy to bardzo przydatny gadżet zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów rowerowej jazdy. Ci pierwsi mogą monitorować swoje codzienne treningi, drugim licznik pomoże ocenić własne możliwości i czerpać radość z jazdy, ciesząc się coraz lepszymi wynikami.Nieustanny rozwój elektroniki powoduje, że i liczniki wyposażane są w coraz to liczniejsze funkcje i parametry. Z uwagi na poziom zaawansowania oprogramowania liczników możemy dokonać ich podziału na:

- Liczniki podstawowe – mierzą podstawowe parametry, takie jak ilość przejechanych kilometrów, czas jazdy, prędkość, mają zegar, mogą być przewodowe i bezprzewodowe.

- Liczniki zaawansowane – posiadają wiele funkcji dodatkowych, takich jak pulsometr, licznik kadencji, licznik spalonych kalorii, termometr, są bezprzewodowe.

- Komputerki rowerowe – umożliwiają analizę treningu, są bezprzewodowe, z transmisją cyfrową.

- Nawigacje rowerowe – komputerki rowerowe wyposażone w moduł GPS.

 

Licznik rowerowy przewodowy czy bezprzewodowy

Podstawowym rozróżnieniem i podziałem liczników jest podział na liczniki przewodowe i bezprzewodowe. Podstawowe modele to liczniki przewodowe. Wymagają one zamontowania przewodu, który skomunikuje czujnik z jednostką centralną. Dobrze zamontowany przewód zazwyczaj nie przeszkadza, jednak podczas jazdy w trudniejszym terenie łatwo go uszkodzić. To największa wada liczników przewodowych, szczególnie gdy chcemy ograniczyć elementy, których instalacja na rowerze nie jest konieczna. Poza tą wadą liczniki przewodowe są odporne na zakłócenia, łatwe w obsłudze i tanie.

 

Licznik rowerowy bezprzewodowy

Przed zakupem licznika bezprzewodowego warto sprawdzić czy transmisja danych między czujnikiem a jednostką centralną jest cyfrowa czy kodowana. Zapis cyfrowy pozwala na uzyskanie parametrów pozbawionych zakłóceń a tym samym przekłamania. Liczniki rowerowe bezprzewodowe oferują bardziej zaawansowane możliwości ich wykorzystania.Poza funkcjami podstawowymi takimi jak pomiarem aktualnej prędkości, ilości przejechanych kilometrów, czasu jazdy mierzą kadencję (liczbę pełnych obrotów korbą na minutę), ilość okrążeń, puls. Wyposażone są także w zegar, pokazują aktualną temperaturę powietrza, są wodoodporne. Można do nich podłączyć także inne akcesoria, na przykład aplikację w telefonie, która będzie udostępniała naszą lokalizację czy przejechaną trasę. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą używać licznika rowerowego w bardziej zaawansowany sposób.Dobrej jakości licznik rowerowy bezprzewodowy powinien kosztować od 120 złotych w górę. Taka cena powinna zagwarantować odpowiednią jakość i niezawodność sprzętu.

 obraz 1

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon

 

Posiadanie licznika rowerowego pozwala odpowiednio zaplanować trasę rowerową i swój wysiłek, a następnie podsumować osiągnięte wyniki w celu poznania swoich postępów. Dzięki temu motywuje do dalszej jazdy i pozwala czerpać z niej przyjemność.

 

Wybierasz się na wycieczkę? Potrzebne Ci liczniki rowerowe? Odwiedź nasz sklep online -> BikeSalon.pl lub jeden z punktów stacjonarnych:

 

1)     Gdynia

ul. Chwaszczyńska 68

2)     Warszawa

ul. Wrocławska 25 oraz ul. Ostrobramska 38 b

 

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy