Zaloguj się:

lub  
 
 

Jak skompletować strój do biegania?

 

opublikowano: 19/01/2021

Skompletowanie stroju do biegania to dla wielu początkujących biegaczy nie lada wyzwanie. Możliwości i propozycji jest wiele, ale nie zawsze wiemy, z jakich warto skorzystać w pierwszej kolejności. Ważne są też materiały, jak i zapewnienie komfortu. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Które z elementów garderoby biegacza stanowią taki must have, a z zakupem jakich można się wstrzymać? Podpowiadamy.

Podstawowym kryterium wyboru stroju do biegania zawsze powinno być dopasowanie do pory roku. Inaczej ubierzemy się na trening, kiedy termometr wskakuje na 30 stopni na plusie, a inaczej, gdy w pogodzie zagości wiatr, deszcz, śnieg czy mróz.

 jak skompletowac stroj do biegania

Strój do biegania - buty i skarpetki

Po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę z tego, że droższe nie oznacza najlepsze. Najważniejsze jest to, aby buty były wygodne, dopasowane do podłoża po którym będziemy biegać, jak również były dobrze dopasowane do naszej stopy. Pamiętajmy, że ta nieustannie pracuje, a więc dobrej jakości obuwie do biegania sprawi, że nie będzie się ona pocić, a przy tym zostanie odpowiednio zabezpieczona przed kontuzjami. Nie bez znaczenia pozostaje także zakup odpowiednich skarpetek. Tutaj kłania się w pas wybór materiału, który zabezpieczy nas przed pojawianiem się pęcherzy. Wielu producentów oferuje także modele, które dopasowują się anatomicznie zarówno do lewej, jak i prawej stopy. 

 

Bielizna do biegania

Wiele sklepów sportowych oferuje bieliznę sportową (specjalistyczną), ale nie jest ona absolutną koniecznością na początku przygody z bieganiem. Jeśli jednak finanse nam na to pozwolą, to warto się nią zainteresować. Najważniejsze, aby bielizna była lekka i dopasowana do ciała. Bezapelacyjnie trzeba jednak kupić dobrej jakości biustonosz. Przeciętny model to zakup na około 4 miesiące. Po tym czasie, kiedy zaczyna być luźny, trzeba będzie go wymienić na nowy. Jak dopasować biustonosz? Przede wszystkim należy inwestować w taki, który jest zbyt luźny. Można to sprawdzić wsadzając dwa palce pod jego pasek. 

 

Jak skompletować strój do biegania - legginsy i koszulki

Inwestowanie w legginsy sportowe  jest bardzo dobrą decyzją, a szczególnie wtedy, kiedy na dworze panuje zimowa aura. Przy niskich temperaturach odgrywają wręcz kluczową rolę. To idealne zabezpieczenie przed zimnem, ale nie tylko. Ten element garderoby umożliwi uniknięcie różnego rodzaju kontuzji. W przypadku koszulek tutaj bardzo ważne jest to, aby jednak zrezygnować z materiałów, które sprawdzają się w noszeniu na co dzień. Mowa przede wszystkim o bawełnie. Wilgoć sprzyja rozwijaniu się bakterii, a poza tym nie jest trudno o przeziębienie i dyskomfort.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy