Zaloguj się:

lub  
 
 

Jak przygotować się do biegania

 

opublikowano: 08/07/2019

Chcesz schudnąć? Zacznij biegać! To chyba najczęściej wybierany sport, by zgubić niechciane kilogramy czy poprawić wartość życia i dodać sobie więcej energii na co dzień. Przygotuj się do niego dobrze i nie zapominaj, że to, co robisz i jakie decyzje podejmiesz wywrą pływ na jakość uprawiania ćwiczeń.

adobestock 122269246

Bieganie, to jedna z najbardziej dostępnych dyscyplin sportowych dla każdego. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, a u większości początkujących biegaczy jest dobrze tolerowana przez organizm i przede wszystkim można uprawiać ją na łonie natury, co wyróżnia tę aktywność fizyczną spośród innych.

Dla początkującego biegacza najważniejsza będzie obecna forma i nie dawanie sobie poprzeczki zbyt wysoko. Jeśli narzucimy sobie treningi niedostosowane do naszych możliwości, możemy się po prostu szybko zniechęcić, a nie o to w tym chodzi. Liczy się w końcu cel, jaki sobie założyliśmy i czerpanie przyjemności ze sportu.

Bieganie zaczynamy od stretchingu, przygotowując wszystkie partie mięśni, by nie doszło do kontuzji. Rozciągamy się i pamiętamy o wstępnym treningu cardio, który wspomaga naszą kondycje. 

Bardzo istotną kwestią jest także odpowiednio dobrany strój do biegania, który powinien być nie tylko ładny, ale oczywiście wygodny. I o ile wygląd każdy sobie ceni, tak komfort noszenia jest równie istotny. Nie łudźcie się - nie tylko obuwie jest ważne. To jeden z mitów. Za bardzo skupiamy się na butach, a zapominamy, iż okrycie ciała również ma znaczenie. 

Dobrej jakości ubrania do biegania można zakupić już w marketach, które dysponują coraz to szerszą ofertą, a sprawdzić ją możecie w takich gazetkach jak: gazetka KIK. Przy okazji możecie zobaczyć cały asortyment sklepu. Najczęściej odwiedzanym sklepem przy zakupie stroju do biegania jest Decathlon. Niebywałym plusem marketu jest dostępność różnorodnych gadżetów i innych akcesoriów sportowych. 

Czas to złoto. Nie wszyscy go mają, a dużo sobie go ceni. Jeśli nie chcecie go tracić, to warto zerknąć również do gazetkonosz.pl. Tutaj zobaczycie bez wychodzenia z domu propozycje sklepów. 

Podczas uprawiania tej dyscypliny sportu nic nie powinno krępować ruchu, a ciało powinno oddychać. Materiały powinny być zatem przewiewne. Opinające czy luźne spodenki i koszulki, to już zależy od was. Pierwsze podkreślą sylwetkę i zabezpieczą pachwiny podczas upałów od otarć, drugie dadzą uczucie większej swobody. Każdy czuje się lepiej w czymś innym i zwraca uwagę na inne detale. Przed wyborem każdego elementu stroju warto się zastanowić, co jest istotne dla każdego z nas.

W Decathlonie warto poszukać także czapek. W ciepłe, słoneczne dni dbamy również o głowę. Chronimy tę część ciała przed przegrzaniem. Dobieramy tak materiały, aby zapewnić odprowadzenie wilgoci. I tutaj kolor ma znaczenie. Unikamy ciemnych kolorów, głównie czarnego, który przyciąga słońce jeszcze bardziej. Z gazetką KIK warto być na bieżąco. Ciekawe promocje mogą zachęcić początkującego biegacza do rozpoczęcia uprawiania tej dyscypliny sportowej przy ograniczonym budżecie. A prezentowane przez nich ubrania nie odbiegają jakościowo od innych. 

Bieganie poprawia kondycje, dotlenia organizm, sprawia, że otrzymuje on duży zastrzyk endorfin, ale biegać trzeba z głową na karku. Nigdy bez odpowiedniego przygotowania, nawodnienia organizmu i właściwego stroju. Oczywiście myli się ten, kto uważa, że bieganie jest takie proste i nie wymagające. Jak widać nie jest. Po prostu jest łatwo dostępne, a o resztę trzeba zadbać, jak o wszystko inne w życiu. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy