Zaloguj się:

lub  
 
 

IFM SUMMIT – weź udział w inspirujących warsztatach i dowiedz się jak poprawić mobilność swojego ciała

 

opublikowano: 12/06/2017

W dniach 24-25 czerwca 2017 r. odbędzie się w Warszawie International Facia & Mobility Summit (IFM SUMMIT) – pierwsza w Polsce konferencja sportowa poświęcona zagadnieniu efektywnego treningu i regeneracji. Przez dwa dni, w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbywać się będą wykłady i warsztaty praktyczne, do poprowadzenia których zaproszono najlepszych specjalistów reprezentujących nurt movement & mobility. Głównym gościem wydarzenia będzie dr Kelly Starrett,  autor bestsellerowej książki „Bądź sprawny jak lampart”, twórca innowacyjnych programów treningowych, który swoim rewolucyjnym podejściem do możliwości i potencjału ludzkiego ciała zaraził miliony zawodników, trenerów i amatorów sportu.

 20.02 fb

IFM SUMMIT to odpowiedź na potrzeby wszystkich tych, którzy świadomie i odpowiedzialnie podchodzą do swojej aktywności fizycznej. Nie ma wątpliwości, że obecnie w modzie jest bycie fit – co raz więcej osób uprawia sport, pilnuje zbilansowanej diety, dba o zdrowie stawów i kręgosłupa. Nadal jednak ulegamy kontuzjom, w niewłaściwy sposób dobieramy intensywność treningów, zapominamy o prawidłowym rozciąganiu i regeneracji. Program konferencji został tak dobrany, aby każdy z uczestników mógł odnaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

 

Prelegenci to światowej klasy specjaliści, którzy na co dzień pracują zarówno z zawodowymi sportowcami, jak i osobami uprawiającymi sport amatorsko. Obok dr Kelly’ego Starretta na konferencji wystąpią:

- dr Remigiusz Rzepka, specjalista w dziedzinie obiektywnej oceny fizjoterapeutycznej, który swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przygotowując zawodników Reprezentacji Polski w piłce nożnej;

- Karl Gilligan, twórca jednego z najpopularniejszych programów podnoszenia kwalifikacji trenerskich w zakresie przygotowania motorycznego;

- Artur Pacek, który doświadczenie w dziedzinie przygotowania motorycznego sportowców zdobywał pracując z zawodnikami m.in. NBA, Euroligi czy NCAA;

- Agata Korzemiacka, propagatorka nurtu holistycznego podejścia do treningu, która w efekcie wieloletniej pracy ze sportowcami opracowała szereg autorskich programów treningowych i dydaktycznych;

- Piotr Ciebiera, trener, terapeuta, ekspert w dziedzinie kinezyprofilaktyki i kinezygerontoprofilaktyki oraz oceny funkcjonalnej FMS.

 ALL

Każdy z nich ma na swoim koncie autorskie programy treningowe i regeneracyjne, które opracowali na podstawie praktyki zdobytej podczas wieloletniej pracy ze sportowcami. Trenują, pomagają osiągać zawodnikom lepsze wyniki, rehabilitują i ułatwiają powrót do formy po kontuzjach. Podczas IFM SUMMIT podzielą się z uczestnikami konferencji swoimi wieloletnimi doświadczeniami, a podczas warsztatów przekażą praktyczną wiedzę, która pozwoli nie tylko prawidłowo wykonywać ćwiczenia czy zapewnić kręgosłupowi i stawom stabilną pozycję, ale także pomoże zapobiegać kontuzjom, leczyć najczęściej występujące dolegliwości i przyspieszyć regenerację po treningu.

 

Konferencja IFM SUMMIT to wydarzenie dedykowane dla wszystkich tych, których sport jest życiową pasją. Jej główną ideą jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i opinii na temat zrównoważonego rozwoju sprawności ciała. Skąd pomysł na tego typu spotkanie? Otóż trening mobilności, choć co raz popularniejszy, nadal jest stosunkowo mało znanym zagadnieniem dla osób na co dzień uprawiających sport. A to właśnie mobilność jest nieodłączną częścią ruchu, podstawą każdej dyscypliny sportowej. To właśnie ona pozwala nam na wykonanie efektywnego ruchu stawu w pełnym zakresie bez ryzyka wystąpienia bólu, a także uniknąć kontuzji i przeciążeń po treningu.

 

Organizatorzy konferencji wierzą, że IFM SUMMIT będzie pierwszym krokiem do stworzenia społeczności skupionej wokół nurtu movement&mobility oraz platformy do wymiany doświadczeń i wiedzy, z której korzystać będą nie tylko zawodowi trenerzy, terapeuci czy zawodnicy, ale także osoby rekreacyjnie uprawiające sport. Dzięki temu każdy, dla kogo sport jest nieodłączną częścią codziennej aktywności, będzie mógł bardziej świadomie osiągać lepsze wyniki oraz rozwijać swoją fizyczność bez narażenia się na kontuzje i urazy.

 

Więcej informacji i zapisy tu: http://ifm-summit.pl/

Wpisując hasło GALAKTYKA bilety będą tańsze o 20% :)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy