Zaloguj się:

lub  
 
 

Garmin® przedstawia funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego w ramach platformy Garmin ConnectTM

 

opublikowano: 04/05/2019

Kobiety mogą teraz dokładnie sprawdzić, w jakim momencie cyklu miesiączkowego się znajdują, zapisywać objawy oraz otrzymują dostęp do materiałów edukacyjnych dotyczących zdrowia – wszystko w jednym miejscu.

 

Garmin zaprezentował dzisiaj nową funkcjonalnośćaplikacji Garmin Connect dedykowaną kobietom – śledzenie cyklu menstruacyjnego. Dzięki nowemurozwiązaniu, łatwiej będzie połączyć związek aktualnejfazcyklu miesiączkiwego ze stanem fizycznym i psychicznym oraz szeroko rozumianym dobrym samopoczuciem. Poprzez platformę Garmin Connect, użytkowniczki mogą zaznaczać dni swojego cyklu i występujące symptomy, w efekcie czego otrzymająinformację o przewidywanym wystąpieniu miesiączki i dniach płodnych. Dodatkowo, platforma zapewnia treści edukacyjne w zakresie odżywiania czy treningu, dostosowanych do aktualnej fazy cyklu.

 garmin connect2

Garmin postanowił użyć swojej olbrzymiej wiedzy o fitnessie i stworzyć rozwiązanie, które pozwoli aktywnym kobietom śledzić swój cykl menstruacyjny w podobny sposób jak śledzą wyniki swojego ostatniego treninguFunkcja ta została w pełni stworzona przez kobiety związane z Garmin – inżynierki, menadżerki i specjalistki od marketingu. Tylko w ten sposób mogliśmy być pewni, że trafimy oczekiwania i potrzeby kobiet.” - mówi Susan Lyman, wiceprezes Garmin ds. marketingu –

 

Śledzenie cyklu można dostosować na podstawie tego czy jest on regularny, nieregularny czy przechodzący w menopauzę. Użytkowniczki mogą obserwować codzienne fizyczne oraz psychiczne objawy i dodawać swoje własne spostrzeżenia. Śledzenie cyklu pozwala zyskać większą świadomość na temat zakłóceń snu, zmian nastroju, apetytu, wydajności sportowej i innych aspektów. Przy regularnym odnotowywaniu symptomów faz cyklu, kobiety mogą określić jak będą się czuły w danym dniu i dostosować do tego swoją dietę lub aktywności. Panie, które posiadają urządzenie kompatybilne z Connect IQ1 mają także możliwość pozyskania informacji o cyklu i dyskretnych powiadomień wprost na ekranie zegarka

 

„Ważnym elementem dbałości o zdrowie, jest obserwowanie swojego cyklu miesiączkowego.” – mówi Dr Courtney Marsh, dyrektor Instytutu Endokrynologii Reprodukcyjnej na Uniwersytecie Medycznym w Kansas. – Jeżeli śledzi się cykl regularnie, można odkryć przypadłości zdrowotne, które należy skonsultować z lekarzem. Co więcej, informacje zebrane w procesie śledzenia cyklu pomagają zrozumieć towarzyszące mu emocje i aktualną kondycję oraz dostosować prawidłowy sposób odżywiania. A te elementy są niezbędne do dobrego, ogólnego samopoczucia.”

 

Garmin Health, oddział firmy zajmujący się rozwiązaniami technologicznymi dla zdrowia, obecnie współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Kansas. Współpraca ta skupiona jest na wspieraniu innowacji w dziedzinie cyfrowych urządzeń badających parametry fizjologiczne użytkownika, a także rozwijaniu i zrozumieniu jak urządzenia noszone na ciele mogą przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

 

Garmin Connect to bezpłatna internetowa platforma skupiona na aktywnym trybie życia, która pozwala użytkownikom śledzić postępy w treningach, ustalaćnowe cele sportowe i dzielić się aktywnościami w innych sieciach społecznościowych2. Dzięki niej możesz prześledzić swoją historię treningową, ocenić rytm pracy serca, rywalizować na odcinkach tras, czy dołączać do rywalizacji online zwiększając swoją motywację i poprawiając formę.  

 

Od dziesięcioleci Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, a także w użytkowaniu urządzeń bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Więcej informacji dostępnych jest także w wirtualnym centrum prasowym Garmin pod adresem Garmin.com/newsroom, Dodatkowe informacje można także uzyskać kontaktując się działem Media Relations albo odwiedzając nasz profil na Facebookufacebook.com/garminTwitterze twitter.com/garmin lub kanał na Youtube youtube.com/garmin.

 

1 Kompatybilne urządzenia: Forerunner® 945, , Forerunner 645, Forerunner 645 Music, Forerunner 245, Forerunner 245 Music, vívoactive® 3, vívoactive 3 Music, seria fēnix 5 Plus, seria fēnix® 5 Series (wkrótce)fēnix Chronos (wkrótcen), Forerunner 935 (wkrótce)

2Określone funkcje Garmin Connect zależą od modelu urządzenia

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy