Zaloguj się:

lub  
BIEG FABRYKANTA
 
 

Fantastyczne wyniki kobiet podczas CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy

 

opublikowano: 26/11/2018

Trzecia kolejka przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden rozpoczęła się mocnym akcentem. Podczas weekendowych biegów – w Poznaniu i Bydgoszczy padły dwa znakomite wyniki – w sobotę Malwina Misjan pokonała 5-kilometrową trasę nad jeziorem Rusałka w czasie 16:53. W niedzielę w Bydgoszczy Aleksandra Brzezińska ustanowiła absolutny kobiecy rekord cyklu – 16:18!

CITY TRAIL Pozna 24 11 2018 8

Poznań 

To się nazywa progres! Trzeci bieg i trzeci rekord trasy! Malwina Misjan po raz kolejny zaskakuje podczas biegu CITY TRAIL. Sobotni wynik zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego - 16:53 oznacza, że weszła do grona najlepszych biegaczek w siedmioletniej historii cyklu i jako trzecia „złamała” barierę 17 minut. Wcześniej ta sztuka udała się kilkukrotnie Aleksandrze Brzezińskiej w Bydgoszczy (o której więcej poniżej) oraz Dominice Napieraj we Wrocławiu. Sobotni rezultat jest o 13 sekund lepszy niż uzyskany przez Malwinę nad Rusałką przed miesiącem. 

- Zupełnie nie planowałam tego wyniku. Jeszcze do mnie to nie dociera – mówiła na mecie rozemocjonowana zwyciężczyni – czwarta zawodniczka ubiegłotygodniowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. – Przed tygodniem byłam tuż za podium mistrzostw Polski i choć niewiele zabrakło do medalu, to jestem zadowolona z tego startu. Polubiłam przełaje w ubiegłym roku, kiedy zaczęłam startować w CITY TRAIL. Ta trasa bardzo mi odpowiada. Jest urokliwa i szybka. W tym roku przede mną jeszcze jeden bieg – za tydzień na 10 km. Liczę na rekord życiowy. Później czas na roztrenowanie – dodała.

Drugą na mecie była zaledwie 16-letnia Oliwia Wawrzyniak (17:34), a trzecie miejsce wywalczyła Anna Wójcik (17:58). 

Wśród mężczyzn trzecie zwycięstwo w edycji odniósł Łukasz Nowak, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, olimpijczyk z Londynu. Jego czas to tym razem 15:34. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Goleniewski (15:44), a trzeci był Tomasz Przybylak (15:48).

Biegi CITY TRAIL charakteryzują się szerokim wachlarzem uczestników – przyciągają zarówno znakomitych biegaczy, często medalistów krajowych mistrzostw, ale z drugiej strony chwalą je sobie także osoby biegające zupełnie rekreacyjnie.

- Biegłem dzisiaj już trzeci raz w trwającej edycji. Mieszkam blisko Rusałki, lubię to miejsce, mam do niego sentyment, ponieważ jako dziecko przychodziłem tutaj z dziadkami. Teraz przychodzę pobiegać. Mam za sobą kilka maratonów, ale ostatnio biegam rzadziej – raz w tygodniu. Dystans 5 km jest według mnie optymalny dla amatorów – idealny na poprawę samopoczucia – podkreślił po zawodach jeden z biegaczy - Waldemar Męczyński.

W sobotnim biegu uczestniczyło 831 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej wzięło udział blisko 300 młodych sportowców. Warto przypomnieć, że w tym roku po raz pierwszy w historii cyklu wprowadzono limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 zawodników. 

Kolejne zawody nad Rusałką odbędą się: 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. 

CITY TRAIL Pozna 24 11 2018 2

Bydgoszcz

„To nie kobieta, to rakieta!” – ten komentarz jednej z biegaczek idealnie podsumowuje niedzielny wyczyn Aleksandry Brzezińskiej podczas CITY TRAIL w Bydgoszczy. Czas 16:18 na przełajowej, 5-kilometrowej trasie jest absolutnie fantastyczny. Poprzedni rekord Aleksandry wynosił 16:37. Warto wspomnieć, że przed tygodniem Ola zakwalifikowała się do udziału w grudniowych Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Tilburgu.

- Przed startem czułam, że mogę dziś pobić rekord trasy w Myślęcinku. Naprawdę miałam „pod nogą”, mimo mocnego treningu, w jakim jestem – w końcu Mistrzostwa Europy już za dwa tygodnie. Moje tegoroczne sukcesy są wynikiem wielu czynników: zdrowia, doświadczenia, ale najważniejsze jest to, że Błażej – mój trener i mąż - bardzo trafnie dobiera obciążenia treningowe do moich możliwości i trybu funkcjonowania. Nie trenuję wcale mocno, biegam ok. 60-70 km tygodniowo, a jak widać rezultaty są. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jeśli myśli się o jeszcze lepszym poziomie sportowym, to trzeba brać się do roboty. I do tego dążymy, ale stopniowo – podkreśla multimedalistka mistrzostw Polski. - W Tilburgu celuję w jak najlepszą lokatę w tym dniu. Jest to mój debiut na międzynarodowej seniorskiej imprezie. Mogę zagwarantować, że dam z siebie wszystko, a jaką to da lokatę to okaże się po biegu. Szczególnie, że zdaję sobie sprawę, że na starcie będzie wiele gwiazd lekkiej atletyki, takich jak Sifan Hassan, ze wspaniałym rekordem życiowym w półmaratonie 1:05:15.

Drugą na mecie była Marta Szenk (18:13), a trzecie miejsce wywalczyła Julia Afelt (18:54). 

Wśród mężczyzn drugie zwycięstwo w edycji odniósł Bartosz Kotłowski. Jego czas to 15:40. Drugie miejsce zajął Krystian Szymański (15:50), a trzeci był Daniel Mikielski (15:59).

Znakomite wyniki czołówki są emocjonujące dla kibiców, ale to także motywacja dla zawodników biegających nieco wolniej. - Oczywiście miło jest startować z tak dobrymi dziewczynami. Czasy zwycięzców to jakiś wyznacznik tego, jak szybko można na tej trasie biegać, ale trzeba liczyć siły na zamiary - wiem że dla mnie takie bieganie jest nieosiągalne  – mówiła po biegu jedna z uczestniczek - Magdalena Szyper. - Dzisiaj biegło mi się dobrze. Czas jest całkiem zadowalający, jak na miesięczną przerwę, którą miałam. Warunki sprzyjały - wiem, że na kolejnych zawodach możemy mieć znacznie gorszą nawierzchnia – dodała.

W niedzielnym biegu uczestniczyło 580 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej wzięło udział blisko 300 młodych sportowców. 

Kolejne zawody w Myślęcinku odbędą się: 30 grudnia, 3 lutego i 3 marca.

Poza Poznaniem i Bydgoszczą w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Kolejne biegi odbędą się w sobotę, 1 grudnia w Olsztynie oraz w niedzielę, 2 grudnia w Trójmieście i Łodzi. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy