Zaloguj się:

lub  
Poznań Półmaraton
 
 

Czysta i zdrowa woda dla aktywnych - butelki filtrujące w podróży i na spacerze

 

autor: fot. materiały prasowe, opublikowano: 31/10/2019

Odpowiednie nawodnienie organizmu to niezbędny warunek zachowania go w dobrej kondycji. Niestety w dzisiejszych czasach nie każda woda nam “sprzyja”. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaką wodę spożywamy. Woda wodociągowa spełnia wymogi bezpieczeństwa sanitarnego, jednak nie jest pozbawiona różnych substancji, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach - problematyczny jest m.in. chlor. Warto zainwestować w wodę lepszej jakości - dzięki nowoczesnym filtrom jest to łatwe i skuteczne.

adobestock 233948829

Zdrowa i smaczna woda z butelki

Rynek filtrów rozwija się coraz dynamiczniej - dzięki rosnącemu zainteresowaniu ekologią, zwiększa się m.in. świadomość konieczności używania jak najczystszej wody do celów spożywczych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że woda, z której korzystamy w domach, jest bezpieczna, jednak często jej cechy chemiczne nie są optymalne.

Woda płynąca z kranów nie jest np. pozbawiona nadmiaru pierwiastków, które powodują, że jest zbyt twarda, co powoduje np. osadzanie się kamienia na urządzeniach mających z nią kontakt, ale również przyczynia się do intensyfikacji procesów chorobowych.

Spożywanie takiej wody nie jest wskazane. Poza tym walory smakowo-zapachowe wody bywają również niezadowalające - m.in. w związku z jej chlorowaniem.

Do niedawna uważano, że najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie wody mineralnej - okazuje się jednak, że problemem jest sposób butelkowania - masowo używany w tym celu plastik, nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm.

Receptą na kłopoty z wodą nie najlepszej jakości są nowoczesne filtry - można je np. instalować w bateriach kuchennych, ale dużym powodzeniem cieszą się także dzbanki i butelki filtrujące.

Butelki filtrujące - prosty sposób na zdrową wodę

Prowadzisz aktywny tryb życia? Starasz się każdego dnia spędzać wolny czas poza domem? Niezależnie, czy wybierasz się rano do pracy, na uczelnię, czy do szkoły albo na popołudniowy spacer lub w podróż - warto pamiętać o tym, by mieć przy sobie dobrej jakości wodę.

Butelki filtrujące to atrakcyjna alternatywa dla wody mineralnej. Producenci oferują butelki różnej wielkości i pojemności - w ergonomicznych kształtach i w szerokiej gamie kolorów.

Butelka z wymiennym wkładem filtrującym to świetna inwestycja - wystarczy napełnić ją wodą, a cały proces filtrowania zostanie zrealizowany przez znajdujący się w niej wkład. Wystarczy pamiętać o wymianie filtra, by cieszyć się świetnej jakości wodą każdego dnia.

Najpopularniejsze obecnie butelki filtrujące na rynku to produkty firmy Dafi oraz Brita. Różne modele butelek obu liderów rynku znajdziemy w ofercie sklepu internetowego Aquamelior.pl, który proponuje nie tylko najpopularniejsze butelki, ale również unikalne produkty filtrujące, których zazwyczaj nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych.

Aquamelior oferuje butelki filtrujące o różnej pojemności - od 0,3 l do 0,7 l. Wszystkie posiadają certyfikaty i atesty. Są wykonane z bezpiecznych i trwałych tworzyw (bez BPA). Warto również zwrócić uwagę na same wkłady filtrujące - np. w butelkach Dafi są to filtry wyprodukowane z łupiny orzecha laskowego.

Butelki filtrujące nie tylko znacząco poprawiają smak wody, ale również wzbogacają ją o zdrowe minerały.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy