Zaloguj się:

lub  
 
 

Bieganie moją pasją - jaki sprzęt będzie pomocny?

 

opublikowano: 18/06/2018

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych przez Polaków. Wielu z nich traktuje go jako swoją pasję i profesjonalnie podchodzi do tego tematu. Aby zwiększyć efektywność treningów i aby był on komfortowy, ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Jakim zatem sprzęt będzie pomocny ? W tym wpisie przedstawimy niezbędne elementy każdego biegacza. Udzielamy też kilku wskazówek, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

jaki sprzet do biegania

Buty do biegania

Zdecydowanie najważniejszym sprzętem każdego biegającego są buty. Tysiące rodzaju i wersji wprowadzają mały zamęt i niepewność przy sklepowej półce lub przed komputerem podczas wyboru tych jedynych. Jakie zatem buty do biegania wybrać ? Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie — jak będziemy je użytkować. Jeśli zamierzamy biegać rekreacyjnie i nie robić tego zbyt często wystarczą najtańsze uniwersalne modele, które będą zdecydowanie lepsze od zwykłego obuwia sportowego. Są one już specjalnie skonstruowane do tego i wykonane z lekkich materiałów.

Jeśli jesteśmy pasjonatami biegania i robimy to regularnie oraz często warto zastanowić się nad kupnem bardziej zaawansowanych butów, które mają systemy wentylacyjne i usztywnione niektóre części lub 2 par – do biegania po trawie i asfalcie.

Niezależnie od dobrych rad i panujących trendów buty do biegania mają być wygodne dla biegacza i nawet jeśli teoretycznie są górze lub przeznaczone do innych celów warto je wybrać. Bieganie ma dawać radość oraz być komfortowe i to my ostatecznie decydujemy jakie buty wybrać.

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/buty-do-biegania-jakie-wybrac-ktore-beda-najlepsze/4553/

Słuchawki do biegania

Bardzo przydatnym gadżetem, który sprawia, że trening jest udane, a my mamy lepszy humor — są słuchawki do biegania. Pozwalają komfortowo słuchać ulubionej muzyki podczas biegu i są specjalnie dostosowane do tego celu. Ich konstrukcja jest solidniejsza, nie zawiera odstających części, o które można zahaczyć, a system mocowania na uchu gwarantuje, że słuchawka nie wypadnie nam podczas biegu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą słuchawki bezprzewodowe. Są one nieco droższe od tych tradycyjnych, ale gwarantują większy komfort. Zazwyczaj są one połączone elementem, który opiera się na karku i uniemożliwia wypadanie. Dostępne są też zestawy z pojedynczymi słuchawkami z mocowaniami.

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jakie-wybrac-sluchawki-bezprzewodowe-do-biegania/8685/

Opaska na telefon

Jedną z przydatniejszy rzeczy, które ułatwiają bieganie — jest opaska na telefon. Smartfon to doskonale narzędzie do obliczania spalonych kalorii, monitorowania dystansu i źródło muzyki. Czasami problemem jest jego stabilne przymocowanie. Kieszenie czy trzymanie go w ręku nie są dobrymi pomysłami. Z pomocą przychodzą w takich sytuacjach specjalne opaski. Zapina się je na ramieniu lub przedramieniu i wkłada do nich telefon. Nie krepują ruchów, a bezpieczne zamocowany telefon pozwala w pełni skupić się na biegu. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach.

Kamizelka biegowa

Ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem do biegania jest kamizelka biegowa. To specjalna konstrukcja z syntetycznych materiałów umożliwiająca zabieranie ze sobą telefonu, napoju czy obciążenia. Nie krępują one ruchów i jest praktycznie niezauważalna dla biegacza. Posiada liczne uchwyty i kieszonki, które pomagają komfortowo przenosić przedmioty. To jeden z głównych problemów biegaczy, aby zabrać ze sobą butelkę lub mały ręcznik. Kamizelka taka jest używana przez profesjonalistów, którzy umieszczają w niej pewne obciążenie. Jeśli i my będziemy chcieli użyć ja do takich celów, trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować ten krok, aby dodatkowych ciężar nie spowodował kontuzji.

Pulsometr

Mierzenie tętna to jedna z ważniejszych czynności podczas biegania. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu jesz szczególnie ważne dla konkretnych typów treningu. Warto zaopatrzyć się w taki gadżet i kontrolować swój puls. Na rynku jest wiele modeli, a kupić je można już od kilkudziesięciu złotych. Największy Wybór znajdziemy w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy