Zaloguj się:

lub  
 
 

8 Pabianicki Półmaraton

 

opublikowano: 09/01/2018

8 kwietnia 2018 roku odbędzie się ósma edycja Pabianickiego Półmaratonu - imprezy, bez której trudno już wyobrazić sobie rozpoczęcie biegowego sezonu w regionie łódzkim. Oprócz półmaratonu odbędą się też biegi towarzyszące, a wśród nich wyjątkowy Bieg na Szpilkach, Bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci. W tym roku Pabianice stoją przed wyjątkową szansą – jeśli frekwencja dopisze po raz kolejny, nad Dobrzynkę może zawitać Korona Polskich Półmaratonów.

8 strona

- Zaliczenie naszego półmaratonu do Korony w 2019 roku niewątpliwie byłoby dużym wydarzeniem – mówi Łukasz Ścibut, pomysłodawca półmaratonu i prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, które organizuje imprezę. – Ale nie jest to ani nasz jedyny cel, ani jedyna motywacja na najbliższe trzy miesiące. Oczywiście cieszymy się, że Polskie Stowarzyszenie Biegów uwzględniło nas w swoich planach, ale wyróżnienie to w zasadzie niczego nie zmienia, po prostu dalej robimy wszystko, by jak co roku zorganizować biegaczom z Pabianic, Łodzi i całej Polski jak najlepszą okazję do pobiegania.

Ósma edycja pabianickiego półmaratonu odbędzie się 8 kwietnia, 2018 roku. Zawodnicy pobiegną na znanej już od lat, płaskiej i szybkiej asfaltowej trasie, w pakietach będzie oczywiście ręcznik, a każdy chętny może dokupić sobie oficjalną koszulkę techniczną.

Po raz kolejny przy głównym biegu odbędą się również imprezy towarzyszące: Bieg na Szpilkach, w którym trzeba przebiec 100 metrów w butach na wysokim obcasie, Bieg na 5 km, którego trasa pokrywa się z pierwszymi kilometrami półmaratonu oraz największa z dodatkowych atrakcji, czyli Pabianicki Półmaratonik, cykl biegów na różnych dystansach dla dzieci w różnym wieku. W połączeniu ze „Strefą Kibica i zabaw”, która powstanie jak zwykle na terenie pabianickiego MOSIR-u, sprawia to, że Pabianicki Półmaraton to wyjątkowa okazja, by spędzić aktywną wiosenną niedzielę z całą rodziną.

DSC 2737

Aktualnie wpisowe wynosi 70 zł i taka kwota obowiązuje do 31 stycznia. Od 1 lutego opłata za start wzrośnie o 10 zł, a w dniach 1 – 28 marca wynosić będzie równe sto złotych. Po tym terminie możliwe jest już tylko zapisanie się w biurze półmaratonu, które będzie czynne już w sobotę, 7 kwietnia (od 17:00 do 20:00)) oraz w dniu zawodów w godzinach 08:00 - 10:00. Opłata w Biurze zawodów wynosi 120 zł.

Link do strony www Półmaratonu:

http://pabianickipolmaraton.pl/

Bezpośredni link do formularza zapisów:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3496

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy