Zaloguj się:

lub  
Poznań Maraton
 
 

7. BIEG WEGAŃSKI „Łatwiej niż myślisz” już 1 października w Warszawie

 

opublikowano: 18/09/2017

W dniu 1 października 2017 r. (niedziela) o g. 10:00 przy Bulwarach Wiślanych w Warszawie odbędzie się 7. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz”. Organizatorem biegu jest Run Vegan.

 

 1. 1.       BIEG WEGAŃSKI & Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

1 października to dla wegan i wegetarian data szczególna. Przypada na nią Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, w Polsce obchodzony także dodatkowo jako Dzień Weganizmu. Bieg Wegański oraz towarzyszący aktywnościom sportowym – całodzienny Zabiegany Targ Wegański to oficjalna impreza, na której można i warto świętować ten wyjątkowy dzień.Trasa Biegu oraz Miasteczko Biegowe zlokalizowane zostaną na nowo otwartym odcinku Bulwarów Wiślanych czyli na Bulwarze gen. George’a Pattona. Bieg Wegański to pierwsza impreza biegowa zorganizowana w tym miejscu! Obchody święta są przygotowane razem z Partnerem całego projektu - Fundacją Ruch Międzynarodowy na Rzecz Zwierząt Viva!.

 Bieg Weganski 4

W ramach biegu odbędzie się:

 • Bieg główny na dystansie 5 km (w tym osobna kategoria OPEN „Bieg z psem”: kobiety i mężczyźni);
 • Bieg Dzieci. Dystanse wraz z przypisanymi im rocznikami, znajdują się na stronie z zapisami;
 • Rodzinny Bieg po Zdrowie, dystans: ok. 2km.

 

ZAPISY ON-LINE NA BIEGI PRZYJMOWANE SĄ DO 26 WRZEŚNIA:

 

 1. 2.       BIEGI WEGAŃSKI DLA DOROSŁYCH I DZIECI – czy tylko dla wegan…?

W Biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wyborów etycznych i kulinarnych. Wystartuj i przekonaj się, że zgodnie z przewodnim motto wydarzenia, naprawdę jest „łatwiej niż myślisz” – przebiec 5 km i zaprzyjaźnić się z roślinną kuchnią, np. zjadając czekający na mecie posiłek regeneracyjny.

 

Odbiór pakietów oraz rejestracja zawodników (pod warunkiem dostępności miejsc) odbędzie się w Biurze Zawodów ulokowanym na terenie Bulwaru Wegańskiego, (Pawilon nr 7 przy moście Śląsko-Dąbrowskim) w dniach 28, 29 i 30 września.

 

 1. 3.       WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
 2. a.       ZABIEGANY TARG WEGAŃSKI – spróbuj roślinnych smaków!

Zabiegany Targ Wegański to przede wszystkim roślinna i zdrowa uczta dla podniebienia. Wegańskie makarony, pizze, falafele, zapiekanki, pierożki, desery, lody i koktajle - to przedsmak tego, co zaoferują wystawcy spośród roślinnych dań całego świata. Oprócz rozkoszy kulinarnych kupić będzie można także m.in. odzież, książki i akcesoria sportowe, a także wysłuchać bezpłatnych wykładów ekspertów na temat zdrowego odżywiania. Historia poprzednich edycji pokazuje, że wydarzenie to cieszy się zainteresowaniem całych rodzin, które podejmują wspólnie aktywności sportowe, biorą udział w animacjach, grach i zabawach zorganizowanych w ramach Targu, a także mają możliwość wypróbowania szerokiego wyboru potraw z menu wegańskiego. W maju, podczas 6. edycji, pobiegło z nami oraz odwiedziło Miasteczko Biegowe łącznie ponad 2,5 tysiąca osób. Wydarzeniu towarzyszyć będą ciekawe wykłady i panele dyskusyjne ambasadorów i ekspertów Biegu Wegańskiego. W programie m.in. prezentacja Mikołaja Golachowskiego - biologa, przewodnika arktycznego i autora książek. Dokładny harmonogram wydarzenia pojawi się na stronie i na profilu FB  w późniejszym terminie.

Warto w tym dniu odwiedzić Bulwary nad Wisłą, szczególnie, że każdy z Pawilonów przygotuje przynajmniej jedno danie w wersji wegańskiej.

 1. b.      Warsztat SLOW JOGGING: Przed biegiem głównym na dystansie na 5 km profesjonalny trener poprowadzi instruktaż slow-joggingu, na który zapraszamy osoby mniej doświadczone w tej dyscyplinie.
 2. c.       Bieg z psem & wsparcie dla bezdomnych zwierząt

Tradycyjnie pomysłodawcy Biegu zachęcają do Biegu z psem, czy to z pupilem własnym czy też z mieszkańcem zaprzyjaźnionego Schroniska na Paluchu. Kilkoro uczestników poprzedniej edycji zdecydowało się na adopcję czworonogów, które startowały w Biegu. W ten sposób dom znalazł np. Kochaś, z którym pobiegła ambasadorka Biegu – aktorka Paulina Holtz. Podobnie jak w ubiegłych latach, z każdego opłaconego pakietu startowego biegu na 5 km 5 zł trafi także na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! Cegiełkę Biegu Wegańskiego na rzecz Schroniska w Korabiewicach mogą zakupić online wszyscy, nie tylko jego zarejestrowani uczestnicy. Link: https://pomagam.pl/bieg_dla_korabek_7/. Tym razem zbieramy na koszty jednego dnia funkcjonowania schroniska, które wynoszą blisko 3000 zł.

 

 1. 4.       HARMONOGRAM IMPREZY:

30.09.2017

10.00-13.00:  akcja sprzątania brzegu Wisły - Zabiegam o czystą Polskę

1.10.2017:

9:00-16:00 Zabiegany Targ Wegański

10:00 Bieg główny, 5 km

11:00 Dekoracje biegu na 5 km

12:00-13:00 Decathlon Biegi Dzieci

13:00 Dekoracje biegu dzieci

14:00  Rodzinny Bieg po Zdrowie 2 km

12:30-16:00 Wykłady i panele dyskusyjne

 

Fanpage Biegu Wegańskiego: https://www.facebook.com/bieg.weganski/

Wydarzenie 7. Bieg Wegański Łatwiej niż myślisz!: https://www.facebook.com/events/1263072027144440/

 

Zapraszamy do obejrzenia:

 • galerii zdjęć z edycji maj 2017, która znajduje się pod linkiem;
 • filmu z edycji maj 2017:  link.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy