lub

5. Poznań Półmaraton już za nami!

opublikowano: 01/04/2012

5 Poznań Półmaraton na poważnie!

Pierwszy raz w historii poznańskiego półmaratonu bieg odbył się w Prima Aprilis to zawodnicy potraktowali zapisy jak najbardziej serio! Na starcie stanęła rekordowa liczba osób  blisko 5 000 uczestników!

Na całej długości biegu spotkać można było wielu sympatyków biegania. Rozśpiewane zespoły muzyczne oraz poprzebierani kibice dodawali otuchy każdemu uczestnikowi.

W tym roku rekordom nie było końca!

Jako pierwszy wśród biegaczy na linii mety pojawił się Kiptoo Solomon z Kenii, który z wynikiem 01:02:00 ustanowił nowy rekord trasy wśród mężczyzn. Rekord trasy padł również wśród kobiet, Kenijka Macharia Lucy Njeri, dystans półmaratonu pokonała w czasie 01:10:26. Ale to nie koniec rekordów! Frekwencja na mecie również dopisała – 4592 zawodników ukończyło piątą, jubileuszową edycję poznańskiego półmaratonu!