Zaloguj się:

lub

18 Maraton w Pradze

opublikowano: 15/05/2012

W minioną niedzielę, 13 maja 2012 odbył się 18 Volkswagen Prague Marathon. Bieg maratoński ukończyło 4860 biegaczy i biegaczek. Maraton w Pradze jest popularną imprezą biegową wśród Polaków, którzy ze względu na stosunkowo niedużą odległość co roku chętnie wybierają Prague Marathon jako wiosenny start. Nic dziwnego, bowiem impreza jest zorganizowana na wysokim poziomie a ponadto sama Praga jest atrakcyjna turystycznie. Trasa maratonu przebiega przez malownicze Stare Miasto, co zdecydowanie podnosi atrakcyjność biegu.

W tym roku wsród kobiet  zwyciężyła Kenijka Agnes Kiprop, która pojawiła się na mecie w czasie 2:25:41. Na 38 kilometrze wyprzedziła ona ubiegłoroczną zwyciężczynię - Lydię Cheromei.

Pierwszym meżczyzną na mecie okazał się Etiopczyk Deressa Chimsa, który ukończył maraton w 2:06:25. Jest to drugi wynik w historii maratonu w Pradze.

Wśród czeskich kibiców ogromną ilość emocji wzbudził czeski biegacz - Jan Kreisinger, który dobiegając na metę w czasie 2:16:26 zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.