Zaloguj się:

lub  
 
 

12.PKO Poznań Półmaraton – garść niezbędnych informacji dla zawodników oraz mieszkańców miasta

 

opublikowano: 10/04/2019

Już od piątku Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w sportowe miasteczko, goszcząc na swoich terenach biegaczy – uczestników 12. PKO Poznań Półmaratonu, a także wystawców i zwiedzających targi Poznań Sport Expo. Będzie to weekend pełen sportowych emocji i atrakcji, ale także wzmożonego ruchu w centrum miasta i ważnych zmian w komunikacji miejskiej.

 

Start 12. PKO Poznań Półmaratonu już w najbliższą niedzielę. Na liście startowej znajduje się już ponad 11 tysięcy biegaczy. Limit uczestników wynosi 12 tysięcy osób. 

Od piątku wszyscy zawodnicy będą mogli poczuć przedsmak sportowej atmosfery odbierając swoje pakiety startowe. Biuro Zawodów umiejscowione w hali nr 3 będzie dla nich dostępne w piątek i sobotę od godziny 10.00 do godziny 20.00. Uczestnicy mogą odbierać pakiety startowe osobiście lub za pośrednictwem innych osób, na podstawie wydrukowanej karty startowej, która dostępna jest do pobrania na indywidualnym koncie biegacza.

12HM Motywator odbior pakietow

Elektroniczny informator dla startujących

W zakładceInformacje dla startującychna stronie internetowej 12. PKO Poznań Półmaratonu (https://bit.ly/2Iplvbz), a także w mobilnej aplikacji Poznań Maraton dostępny jest już elektroniczny informator dla startujących. Biegacze znajdą w nim garść niezbędnych informacji dotyczących m. in: godzin pracy Biura Zawodów, zmian w komunikacji miejskiej, darmowych parkingów, a także mapy z trasą biegu   i wiele innych ciekawostek. 

 

Fale biegaczy

Start 12. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10.00. Zawodnicy wystartują ze swoich preferencyjnych stref startowych, oznaczonych odpowiednimi kolorami. Start odbywać się będzie falowo z odstępem czasu od 3 do 5 minut, by uniknąć nadmiernego tłoku. 

12HM Motywator strefy startowe

Utrudnienia w ruchu

12. PKO Poznań Półmaraton to także duże wyzwanie komunikacyjne. 14 kwietnia od godziny 6 wyłączone z ruchu zostaną okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich – odcinki ulic Roosvelta, Bukowskiej i Grunwaldzkiej.  O godzinie 9:00 zostaną zamknięte wszystkie ulice, którymi prowadzi trasa biegu. Przywrócenie ruchu planowane jest na godzinę 14:00. Wszystkie informacje dotyczące utrudnień w ruchu, zmian w komunikacji miejskiej, map ze śluzami znajdują się w zakładce Utrudnienia w ruchu,na stronie internetowej: https://bit.ly/2X2YLCd

Specjalnie dla mieszkańców miasta, przyjezdnych gości i osób dojeżdżających z różnych rejonów Polski został uruchomiony informator e-mail. Pisząc na adres: 

utrudnieniawruchu@halfmarathon.poznan.plużytkownicy uzyskają odpowiedź jak poruszać się po mieście w dniu Półmaratonu, jak najszybciej dojechać w konkretne miejsce i z jakich środków transportu w tym dniu najlepiej skorzystać . 

 12HM Motywator uwaga polmaraton

Od piątku, od godziny 17:00 zostanie uruchomiona także specjalna infolinia, która będzie informować o bieżącej i prognozowanej sytuacji na drogach. Numer telefonu, pod który można dzwonić to: 502- 622 -438. Infolinia czynna będzie w piątek od godziny 17:00 do 20:00, w sobotę od 10:00 do 20:00, w niedzielę od 7:00 do godziny 13:00.

 

Przed ewentualnym wjazdem w okolice trasy biegu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami o ruchu dostępnymi w aplikacjach Waze lubYanosik, których przedstawiciele będą współpracować z organizatorami biegu. Informacja o korkach będzie dostępna także w popularnych aplikacjach, takich jak Google Maps. 

 

Zapisy na tegoroczną edycję półmaratonu trwają. Ostateczny termin dokonania opłaty startowej online, pod warunkiem, że wcześniej nie został osiągnięty limit opłaconych zgłoszeń mija 11 kwietnia 2019r. 

 

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • Napisany przez StevEmbole, 20/10/2019 11:02pm (2 miesiące temu)

    Viagra Mail Order No Prescription <a href=http://drugsir.com>cialis overnight shipping from usa</a> Baclofene Ou Lioresal Drug Cephalexin Budget Clomid

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy